Безпристрастен поглед върху грижите за лозята

Някои стопани преди да започнат да изваряват ракията, добавят към джибрите сода бикарбонат. Тази практика е неефективна, защото, въпреки че притъпява киселия вкус, оцетът не може да се превърне отново в алкохол.

Хубав знак за успешната операция е появата на влага върху калема, което показва, че резникът е получил хранителни вещества от подложката.

Присаждането е един от предпочитаните начини за размножаване на лозите от някои стопани и те го използват, когато желаят да коригират сорта, който отглеждат или пък сами да си произведат облагороден посадъчен материал.

Тук трябва да покрием отвора с кора или дървесина, да фиксираме и да насипем рохкава пръст около основата на лозата.

Лозарството като наука се състои от общо лозарство – изучава биологията, екологията, размножаването и агротехниката на лозовата култура, и ампелография – наука за сортовете и видовете лозя лози и селекцията на лозата.

Какви народни средства се ползват срещу болестите по лозите

Да знаете, че с тях се избягва образуването на буци и се елиминира деформирането на почвената повърхност.

Поливни с-ми Моторни помпи за вода Дизелови моторни помпи

Калемът трябва да се постави там, където пръчката започва да се вдървесинява.

Време за него е, когато дойде стадия на узряване на гроздето.

Препоръчително е да се замажат по-големите наранени участъци с овощарска замазка, за да се избегне проникването на болести и вредители.

Все по-често желанията на стопаните са ръчният труд, който в едно лозе не е никак малък и отнема много време, да бъде заменен с машини.

В горната половина на елипсата се прави езиче, като тази операция се повтаря и на калема за присаждане. Двете части се сглобяват и се фиксират.

То се провежда при фаза наедряване на зърната на гроздето.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Безпристрастен поглед върху грижите за лозята”

Leave a Reply

Gravatar